Co zamiast plastikowych i jednorazowych słomek? Metalowe słomki do picia napojów. Jakie wybrać?

Beztroskie sączenie zimnego napoju przez plastikową słomkę – trudno o lepsze spędzanie słonecznego dnia. Wbrew pozorom ten niewinny jednorazowy dodatek przyczynia się rokrocznie do produkcji ogromnych ilości tworzyw sztucznych oraz emisji nadmiernych ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Nikt nie przewidział, jak ogromnym zagrożeniem dla środowiska okażą się jednorazowe plastikowe akcesoria. Odnalezienie dobrej alternatywy to dziś konieczność: niebawem zakaz plastikowych słomek zacznie obowiązywać powszechnie. Najwyższy czas na zmianę przyzwyczajeń i sięgnięcie po produkty wielokrotnego użytku, które coraz częściej spotkać można już nie tylko w kawiarniach i restauracjach, ale także domowych kuchniach.

Co zamiast jednorazowych słomek? Metalowa alternatywa

Oczywiście nie namawiamy do rezygnowania z picia napojów tym sposobem: wszak to sama przyjemność. Proponujemy jednak sprawdzenie, jak wygodna i praktyczna w użyciu okaże się nasza alternatywa dla plastiku w postaci metalowych rurek. Wykonane z nierdzewnej stali należą nie tylko do wygodnych w użyciu, ale także bardzo wytrzymałych. Nie musisz martwić się, że codzienne czyszczenie im zaszkodzi: można myć je w zmywarce lub przy użyciu specjalnej szczoteczki – dodatek ten znajdziesz przy metalowych rurkach Gunmetal od CORKCICLE.

Produkty marki wyróżnia designerskie wykonanie: lekko przyciemniona, gładko wykończona stal prezentuje się bardzo oryginalnie. Nietrudno wyobrazić sobie picie koktajlu z użyciem tak wyjątkowej słomki. Dołączona do poszerzonego zestawu szczoteczka pozwala szybko i dokładnie oczyścić wnętrze rurki przed ponownym wykorzystaniem. Miłośnicy designerskich akcesoriów zgodnych z najnowszymi trendami będą w pełni usatysfakcjonowani takim wyborem. Metalowe rurki świetnie sprawdzają się także podczas podróży: zawsze pod ręką, odporne na zarysowania i lekkie, zmieszczą się w każdej kieszonce. Szybko przekonasz się, jak wiele plastikowych słomek używałeś dotychczas i jak dobrą decyzją było sięgnięcie po ekologiczną alternatywę.

Metalowe słomki przyjazne dla środowiska

To prawda, że przedmioty wielorazowego użytku są wymagające: należy o nie dbać i pamiętać, aby zawsze mieć je przy sobie. Wszystko to traci jednak znaczenie w obliczu nadmiernego zanieczyszczenia środowiska oraz tak powszechnego użycia jednorazowego plastiku. Wujek Harvey zachęca do tego, aby choć w niewielkim stopniu zatroszczyć się o naturę przy użyciu metalowych rurek – ekologicznej alternatywy o designerskim charakterze.

Odpowiedź na pytanie „co zamiast plastikowych słomek jednorazowych?” jest zatem prosta: metalowe rurki. Postaw na ekologiczne akcesoria do kuchni nie tylko ze względu na słusznie panujące obecnie trendy eko, ale przede wszystkim z troski o środowisko, którego jesteśmy częścią. Przedmioty tego typu stanowią dobrą alternatywę dla jednorazowego plastiku ze względu na uniwersalność oraz możliwość wielokrotnego użytku. Łatwo utrzymać je w czystości i wygodnie przechowywać. Sięgaj po metalową słomkę zawsze, gdy przyjdzie Ci ochota na wypicie chłodnego koktajlu.

Produkty warte uwagi

Dołącz do klubu W.H.

Rezerwuj nowości przed oficjalną sprzedażą

Informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.