Filtrowanie wody z kranu – jak działa dzbanek filtrujący?

Warto powtarzać tę powszechnie znaną prawdę: woda jest nam niezbędna do życia. Dostarczamy ją sobie na różne, mniej lub bardziej praktyczne sposoby. Przy całej trosce o własne samopoczucie zapominamy jednak o tym, co nas otacza. Dlatego najczęściej sięgamy po plastikową butelkę. Tworzywo to uczyniło już wiele złego, stąd też coraz częściej słyszy się, aby ograniczać jego wykorzystanie i sięgać po rozwiązanie alternatywne. Chcąc z jednej strony zadbać o prawidłowe nawodnienie organizmu, a z drugiej zatroszczyć się o środowisko, warto przerzucić się z picia napojów butelkowanych na filtrowanie wody z kranu. Jak wygląda ten proces i co możemy w ten sposób zyskać oprócz ograniczenia zużycia plastiku?

Filtrowanie wody – co warto o nim wiedzieć?

Sporo osób wciąż wzbrania się przed piciem z kranu tłumacząc to kiepskim smakiem oraz wątpliwą jakością płynu, jaki wydostaje się z domowych rur. Jeszcze jakiś czas temu w tych oskarżeniach było sporo racji. Obecnie jednak stan wodociągów uległ znacznej poprawie, a z naszych kranów płynie woda, która nadaje się do bezpośredniego spożycia. Mimo to jednak niewielu z nas jest przekonanych co do tego pomysłu. Co zrobić z jej wątpliwej jakości smakiem? Tutaj z pomocą przychodzi dzbanek filtrujący – produkt niewielki, ale bardzo praktyczny, dzięki któremu możemy zrezygnować z kupowania butelkowanej wody na rzecz tej lecącej z kranu.

Znajdujący się wewnątrz dzbanka wkład skutecznie oddziela zanieczyszczenia, które mają negatywny wpływ na smak i aromat płynu, a także inne szkodliwe związki chemiczne. Do najczęściej stosowanych wkładów należą te węglowe, choć można spotkać się także z bardziej ekologicznymi rozwiązaniami (np. równie skutecznymi filtrami wyprodukowanymi z materiałów roślinnych). W rezultacie otrzymujemy czysty napój prosto z kranu, który niemal natychmiast nadaje się do picia.

Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

Filtruj wodę w dzbanku, gdy chcesz być eko

Poprawa jakości smaku oraz zapachu wody z kranu to nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Już na wstępie sugerowaliśmy, że to dzbanek to także świetna alternatywa dla kupowania napojów w plastikowych butelkach. Nie dość, że znacznie oszczędzamy na takim wyjściu, to dodatkowo dbamy o naturę, przyczyniając się do zmniejszenia ilości odpadów z tworzyw sztucznych. Korzystając z zasobów wodociągów i dzbanka możemy z jednej strony dostarczać sobie dobrej jakości płyn prosto z kranu, a z drugiej zrobić kolejny drobny krok ku poprawie stanu środowiska.

Dzbanek filtrujący alternatywą dla plastikowych butelek

Działanie dzbanka jest bardzo proste: wystarczy podstawić naczynie pod bieżącą wodą, nalać ją do naczynia i pozwolić przepłynąć przez filtr, aby cieszyć się jej lepszym smakiem. I to wszystko! Nie trzeba robić nic ponad to. Trzeba tylko zaopatrzyć się w specjalne wkłady (pamiętając, aby regularnie je wymieniać). Na pytanie, czy warto kupić dzbanek filtrujący, odpowiadamy zdecydowanie tak! Jest to inwestycja nieduża, biorąc pod uwagę, jak wiele wydajemy na wodę w butelkach, a jak niewiele za tę, która leci z naszych kranów.

Produkty warte uwagi

Dołącz do klubu W.H.

Rezerwuj nowości przed oficjalną sprzedażą

Informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.