Jak wybrać portfel męski?

Drodzy Panowie, chwila szczerości. Któremu z Was nie zdarzyło się nigdy szukać potrzebnych dokumentów po wszystkich możliwych kieszeniach? Lub też zgubić wrzuconą do nich luzem gotówkę? Z myślą o takich właśnie sytuacjach wynaleziono portfel – dzięki niemu wszystkie najważniejsze rzeczy osobiste można mieć zawsze pod ręką i w jednym miejscu. Wygodne kieszenie i przegródki pozwalają utrzymać porządek i w razie potrzeby łatwo wydostać dowód osobisty lub karty płatnicze.

Chociaż przy rozmaitych okazjach życzy się solenizantom, aby zawsze był wypchany, to pękaty, odznaczający się w kieszeni kurtki lub spodni portfel nie jest raczej synonimem klasy ani elegancji. Najnowsze trendy stawiają przede wszystkim na minimalizm – współcześni dżentelmeni ograniczają się do wąskich, prostych etui o lekkiej konstrukcji, które nie zajmują dużo miejsca, ale wciąż pozostają pojemne i dają wygodny dostęp do wszystkich dokumentów.
Panowie, którzy nie są w stanie ograniczyć się do trzech przegródek, wciąż mają do swojej dyspozycji nieco bardziej klasyczne propozycje. Do tych najbardziej eleganckich należą modele składane – nie zabrakło w nich takich usprawnień jak przytrzymujące banknoty klipsy czy okienko na dowód osobisty, dzięki któremu nie trzeba za każdym razem wyciągać dokumentu.

Jaki portfel dla mężczyzny

Jeśli chodzi o materiał wykonania, w dalszym ciągu największą popularnością cieszy się skóra. Nie tylko wygląda ona stylowo i estetycznie, ale odznacza się również trwałością. Dzięki niej portfel nawet po kilku latach użytkowania nie wyciera się na brzegach, nie rozpada i przez cały czas prezentuje elegancko. Panowie stawiają raczej na ciemniejsze kolory – największym powodzeniem cieszy się czerń oraz odcienie brązu lub granatu.

Z założenia, portfel ma ułatwiać dostęp do kart płatniczych użytkownikowi, ale również chronić przed kradzieżą. Wraz z postępem technologii, coraz sprytniejsze stały się również metody złodziei – do przeprowadzenia na cudzej karcie nieautoryzowanej płatności zbliżeniowej lub wykradzenia danych wystarczy im zaledwie telefon z odpowiednim oprogramowaniem. Zabezpieczeniem na wypadek takich sytuacji są portfele z ochroną RFID – odpowiednio dobrane materiały blokują fale radiowe, dzięki czemu nasza własność nie stanie się łupem złodzieja.

Jaki portfel męski wybrać

RANKING NAJPOPULARNIEJSZYCH PORTFELI MĘSKICH 2020

Miejsce 5: The Leo – prostota w najlepszym wydaniu. Pojedyncza kieszeń posiada ciasny uchwyt, dzięki czemu jej zawartość nie wypadnie, jednak dostęp do niej pozostaje wygodny. Portfel wyposażony jest w przywieszkę, do której przymocować można klucze.

Miejsce 4: The Scout – absolutny must have każdego miłośnika minimalizmu. Mimo niepozornej konstrukcji posiada aż 7 kieszeni, w których pomieszczą się wszystkie karty płatnicze i dokumenty. Nie zabrakło również miejsca na gotówkę. Nowoczesny, bardzo smukły design sprawia, że Scout pozostaje dyskretny i można go ze sobą wszędzie zabrać. Wykonany został z materiałów blokujących fale radiowe, będzie więc niezawodnym strażnikiem bezpieczeństwa.

Miejsce 3: The Turner – jedna z najnowszych propozycji w ofercie marki Andar. Posiada trzy pojemne kieszenie, w tym jedną wyposażoną w taśmę, która ułatwia wyciąganie karty. Konstrukcja jest bardzo lekka i dyskretna, nie będzie więc odznaczała się w kieszeni. Na uwagę zasługuje również dobór materiałów – wysokiej jakości skóra dodaje całości klasy i szlachetności. Nie zapomniano również o zabezpieczeniu portfela przed falami RFID.

Miejsce 2: The Apollo – nie bez powodu otrzymał swoje imię po greckim bogu piękna. Jest dowodem na to, że prawdziwa elegancja nigdy nie wychodzi z mody. Z estetycznym wyglądem idzie w parze wysoka funkcjonalność. Portfel posiada miedzy innymi klips do banknotów, okienko na dokumenty osobiste oraz ułatwiające wyciąganie kart płatniczych usprawnienia. Całość została wykonana z materiałów zabezpieczających przed cyfrową kradzieżą.

Miejsce 1: The Pilot – automatyczny portfel ze skóry licowej i aluminium. Jednym naciśnięciem dźwigni można wydostać wszystkie karty i tym samym sposobem ponownie ukryć je wewnątrz etui. Gniazdo pomieści ich aż 6, dodatkowo Pilot posiada również klasyczną kieszonkę z przodu.

Dołącz do klubu W.H.

Rezerwuj nowości przed oficjalną sprzedażą

Informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.