Jaki dzbanek filtrujący wybrać | Ranking najlepszych dzbanków w 2020

Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

Czysta woda zdrowia doda! Częste picie wody jest domeną nie tylko osób prowadzących zdrowy tryb życia, ale każdego, komu zależy na dobrym samopoczuciu i dostarczaniu do organizmu wszystkiego, co mu niezbędne. Niestety na co dzień często zapominamy o tym, jak istotne jest wypicie odpowiedniej ilości wody, zastępując ją innymi płynami, takimi jak sok, herbata czy kawa, które nie nawadniają w sposób odpowiedni, a jedynie gaszą pragnienie.

Chcąc zmienić swoje nawyki i zaprosić do codziennej diety więcej drogocennego płynu, warto zrobić dodatkowe zakupy. I wcale nie chodzi tutaj o przyniesienie ze sklepu zgrzewki wody zamkniętej w plastikowych butelkach, ale o rozwiązanie znacznie bardziej ekonomiczne, ekologiczne, a do tego modne: pozornie zwykłe naczynie, które już po pierwszym użyciu zmienia podejście do codziennego picia wody.

Dzbanek z filtrem – ekoalternatywa dla wody w butelce

Dzbanek filtrujący, bo o nim właśnie mowa, nie zajmuje wiele miejsca, jest wygodny w użyciu, a dzięki zastosowaniu specjalnych wkładów zatrzymujących zanieczyszczenia zapewnia niemal nieograniczony dostęp do czystej wody prosto z kranu. Każdy, komu nie jest obojętne mądre oszczędzanie, dbałość o środowisko oraz pragmatyczne podejście do życia, prędzej czy później podejmie decyzję o zakupie dzbanka z filtrem. Tu jednak pojawia się dość istotne pytanie: który z nich wybrać spośród całego mnóstwa akcesoriów kuchennych? Z pomocą śpieszy doskonale znający najnowsze trendy eko Wujek Harvey!

W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów naczyń filtrujących. Wybór zależy od kilku czynników: pojemności, rodzaju pokrywki, częstotliwości wymiany filtrów oraz wykorzystanych do produkcji tworzyw. Przy większości z wymienionych aspektów każdy będzie kierował się indywidualnymi potrzebami. Warto jednak zwrócić szczególniejszą uwagę na ostatni z nich, czyli tworzywo.

Jaki dzbanek filtrujący wybrać?

Plastikowe dzbanki na wodę – tańsze, ale czy bezpieczne?

Nasza świadomość ekologiczna jest coraz większa. Z refleksją podchodzimy do stosowania produktów codziennego użytku, zastanawiając się na tym, jaki wpływ może mieć to, że sięgamy po jednorazowe torebki, stosujemy chemiczne środki czystości lub kupujemy wodę butelkowaną. W tym miejscu warto się zatrzymać i zweryfikować, czy na pewno działamy zgodnie z tym, aby nie tylko nam samym, ale także otaczającemu środowisku, zapewnić wszystko co najlepsze?

Popularne dzbanki filtrujące wykonane z tworzyw sztucznych są co prawda tańsze, jednak ich produkcja okazuje się znacznie mniej korzystna dla środowiska. Decyzja o zakupie produktu, którego celem jest zapewnianie czystej wody bez konieczności sięgania po tę butelkowaną, powinna być zatem konsekwentna – zgodzicie się z tym, prawda? W poszukiwaniu takiego dzbanka warto więc zwrócić uwagę na to, z czego został wyprodukowany i jaki może mieć wpływ na nasze zdrowie.

Dzbanek filtrujący na miarę wspólnych potrzeb

Korzystnym rozwiązaniem jest stosowanie dzbanków wyprodukowanych z lekkich, nietłukących tworzyw sztucznych pozbawionych szkodliwego BPA (związku chemicznego stosowanego w produkcji tworzyw sztucznych, wycofywanego przez koncerny ze względu na ryzyko niekorzystnego oddziaływania na ludzkie zdrowie). Marka SOMA jest pod tym względem w pełni krystaliczna: stawia na rozwiązania ekologiczne, jak najmniej oddziałujące na środowisko, a do tego wykorzystujące materiały pozbawione szkodliwych związków.

Lekka budowa i brak związków chemicznych w zastosowanym tworzywie to jednak nie jedyne zalety takiego wyboru. Istotną rolę odgrywa także to, co znajduje się wewnątrz dzbanka. Mowa o specjalnym wymiennym filtrze, który oprócz chloru zatrzymuje także mogące znaleźć się w wodzie metale ciężkie (w tym rtęć). Sam filtr to także kwintesencja ekologicznego podejścia do produkcji akcesoriów kuchennych. Zastosowany w dzbanku SOMA filtr został wykonany z materiałów roślinnych, a co za tym idzie, pozostawia po sobie znacznie niższy ślad węglowy niż inne wypełnienia tego typu.

Codzienne picie wody: zdrowy nawyk

A zatem jaki dzbanek filtrujący wybrać? Taki, który odpowie na potrzeby nie tylko nasze, ale także otaczającego środowiska. Będzie nim każdy produkt, który przekona nas do zmiany nawyków i zaprzestania kupowania wody w plastikowych butelkach. A jeszcze lepiej, jeśli okaże się to naczynie wyprodukowane z zachowaniem zasad ochrony środowiska. Warto pamiętać o tym, że w realny sposób możemy wpłynąć na zmianę i dać innym dobry, godny naśladowania przykład. Dzbanek filtrujący stojący na kuchennym blacie stanie się nie tylko dekoracją, ale także jednym w wielu kroków ku temu, aby dbać o siebie w globalnym znaczeniu tego słowa.

Produkty warte uwagi

Dołącz do klubu W.H.

Rezerwuj nowości przed oficjalną sprzedażą

Informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.