Jaki filtr do wody wybrać | Ranking najlepszych filtrów w 2020

Jaki filtr do wody wybrać?

Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak przez codzienne nawyki oddziałujemy na środowisko i zarazem jak wiele złego możemy wyrządzić naturze (a więc także i sobie samemu!) Kupowanie wody w plastikowych butelkach nie wydaje się niczym złym. Jeśli jednak będziemy chcieli przeliczyć, ile takich butelek ląduje w koszu z powodu naszych przyzwyczajeń, szybko zorientujemy się, w jak dużym stopniu przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska.

Uświadamianie sobie skutków własnych działań jest konieczne, abyśmy mogli zapanować nad zmianami klimatu, których doświadczamy już dziś. Takie i podobne refleksje skłaniają nad do wprowadzania zmian, które w przyszłości przyniosą pozytywne skutki. Zamiast kupować zgrzewki butelek lepiej zainwestować w dzbanek z filtrem. W bardzo krótkim czasie zakup ten uświadomi nam, jak wiele tracimy kupując wodę w butelkach, a nie korzystając z tej świeżej, którą mamy na wyciągnięcie ręki!

Obecnie nie ma przeciwwskazań do picia z kranu, jednak nie każda instalacja nadaje się do tego w 100%. Poza tym trudno mówić o walorach smakowych wody, która jest chlorowana. Dlatego przed nalaniem płynu do szklanki bezpośrednio z otworu kranowego warto ją wcześniej oczyścić. Służą temu dzbanki oraz butelki wielorazowego użytku, które zaopatrzone są w specjalne filtry. Zadaniem wkładek jest oczyszczenie wody ze znajdujących się z w niej zanieczyszczeń, a także poprawa jej walorów smakowych. Pozbawiona chlorowego posmaku i wolna od metali ciężkich jest nie tylko smaczniejsza, ale także o wiele zdrowsza!

Jaki filtr do wody wybrać

Jakie filtry możemy kupić w sklepie?

Chcąc zaopatrzyć się w dzbanek, który oczyszcza wodę, należy zwrócić uwagę na to, jaki filtr został należy w nim zastosować. W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów wkładów, a każdy z nich charakteryzują nieco inne właściwości. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym z nich:

1. Filtr węglowy: oczyszcza z zanieczyszczeń organicznych, a ponadto poprawia smak i zapach. Wykazuje działanie absorbujące. Oznacza to, że potrafi zebrać wszystkie szkodliwe związki, a następnie związać je ze sobą tak, że nie przedostają się do płynu. Ponadto węgiel jest nietoksyczny, więc bez obaw można go stosować do oczyszczania wody.

2. Filtr mechaniczny: oczyszcza z większych zanieczyszczeń, a ponadto posiada większą odporność na zużycie. Istnieje kilka rodzajów wkładów – mogą zostać wykonane m.in. z pianki polipropylenowej, karbowanej celulozy lub nylonowej siatki.

3. Filtr zmiękczający: nie tylko oczyszcza, ale także zmiękcza wodę. Ma to istotne znaczenie ze względu na dbałość o pojemniki, w których jest gromadzona. Działa na zasadzie wymiany jonowej.

4. Filtr antybakteryjny: oprócz zanieczyszczeń organicznych ogranicza także dostęp bakterii i patogenów znajdujących się w wodzie. Stosowany do wstępnego oczyszczania wody przeznaczonej do spożycia. Skuteczność takiego rozwiązania nie jest jednak długotrwała.

Który filtr wybrać?

Jak się okazuje, filtrów do dzbanków istnieje całkiem sporo – wybór tego odpowiedniego może sprawić sporo kłopotu, a w ostateczności zniechęcić do zakupu. Wystarczy jednak postawić na sprawdzone, proste w użyciu rozwiązanie, które z jednej strony jest wydajne, a z drugiej przyjazne dla środowiska. Dlatego dla nas numerem jeden pozostają filtry SOMA wypełnione węglem z łupin orzecha kokosowego, wykonane w części z materiałów roślinnych, a w części z lekkich tworzyw sztucznych pozbawionych związków BPA.

Jest to rozwiązanie korzystne z kilku powodów. Po pierwsze, wkład pozbawia wodę nie tylko chloru, ale także metali ciężkich (w tym rtęci czy miedzi). Do drugie i bardzo istotne, ze względu na wykorzystanie w większości materiałów roślinnych, filtry te pozostawiają po sobie niski ślad węglowy. Oznacza to, że podczas jego produkcji emisja szkodliwych gazów cieplarnianych była nieznaczna. Po trzecie, węgiel z łupin orzecha kokosowego posiada najlepsze właściwości absorbujące, dzięki czemu skuteczniej zatrzymuje wszelkie mikrozanieczyszczenia znajdujące się w wodzie.

Produkty warte uwagi

Dołącz do klubu W.H.

Rezerwuj nowości przed oficjalną sprzedażą

Informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.