Jaki termos turystyczny wybrać na wycieczkę i w góry | Termos do herbaty i kawy

Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że wypad w góry, choćby weekendowy, znakomicie wpływa na samopoczucie. Wiedzą to zarówno miłośnicy pieszych wycieczek, jak i turyści pragnący rozpocząć przygodę z wędrówkami. Przygotowań do takiej wyprawy jest co niemiara, a najistotniejsze z nich obejmują elementy podstawowe, takie jak ubiór, buty oraz prowiant. Zatrzymajmy się na moment przy tym ostatnim. Piesze wędrówki są wymagające zarówno pod względem fizycznym, jak i czasowym. Wyjście w góry bez przygotowania w postaci zapasu wody oraz jedzenia nie wchodzi w grę. Wytrawni podróżnicy z pewnością potwierdzą też, że nie ma nic lepszego niż gorąca herbata lub kawa wypita tuż po dojściu do celu. Aby jednak tak się stało, niezbędny jest dobry termos, który długo trzyma ciepło, bez problemu mieści się w plecaku, a do tego dzielnie znosi niesprzyjające warunki. 


Jaki termos wybrać?Najlepsze termosy turystyczne to takie, które łączą w sobie kilka istotnych cech. Nie sposób wyobrazić sobie dobrego pojemnika na kawę lub herbatę, który nie trzyma ciepła. Porządnie zaprojektowany termos w góry jest w stanie utrzymać ciepłotę napoju przez około 8 godzin. To czas idealny na to, aby wyjść na szlak i już u celu napić się czegoś, co pokrzepi przed drogą powrotną. Dobry termos? Taki, który nie przecieka. Piesze wycieczki w górach znacznie różnią się od tych, w których bierzemy udział podczas chodzenia po nizinach. Dlatego naczynie turystyczne powinno posiadać solidną nakrętkę dającą pewność, że ciepła kawa lub herbata nie wyleją się w czasie spaceru. Cylindryczny kształt, w połączeniu z nieprzeciekającym korkiem, to rozwiązanie dla każdego, kto podczas górskich wędrówek stawia na dynamikę.Jaki termos kupić, aby nie tylko cieszyć się smakiem ciepłej kawy lub herbaty, ale także korzystać z naczynia w sposób wygodny? Dobry wybór to taki, który łączy funkcjonalność z designem. Najlepiej w górach sprawdzą się smukłe butelki w turystycznym stylu. Pewnie trzymają się dłoni i bez problemu mieszczą do przegródek plecaka.

Jaki termos turystyczny wybrać na wycieczkę i w góryTermosy turystyczne – rankingWybór idealnego pojemnika na ciepłą kawę lub herbatę nie wydaje się prosty. Na szczęście jest Wujek Harvey, który doskonale zna się na tego typu akcesoriach. Przyjrzymy się dwóm modelom. Który spełni oczekiwania turystów udających się w góry? 


Szklany termos do herbaty lub kawy nadaje się znakomicie, jednak niekoniecznie warto zabierać go w podróż – naczynie kiepsko znosi wstrząsy, jeśli więc myślisz o wędrówkach po górach, lepiej zostaw butelkę w domu. Nawet jeśli jest to wytrzymałe szkło, może nie przetrwać spotkania z twardą skalistą nawierzchnią.

Zdecydowanie najlepszym wyborem dla turystów okaże się stalowy termos do kawy lub herbaty. Efektywność trzymania ciepła jest znacznie większa niż w przypadku szklanych butelek. Podwójne ścianki ze stali nierdzewnej, spomiędzy których wypompowano powietrze, tworzą izolator – powstała w ten sposób przestrzeń o niskim ciśnieniu zapewnia długotrwałe utrzymanie ciepłoty kawy lub herbaty. Do tego znacznie lepiej znosi wstrząsy oraz gwarantuje pełną szczelność. Można powiedzieć, że turystyczne wędrówki są dla niego stworzone!

Produkty warte uwagi

Dołącz do klubu W.H.

Rezerwuj nowości przed oficjalną sprzedażą

Informacje na temat przetwarzania danych znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.